Subota, 20 Aprila, 2024

FIBA Eurokup: Mornar nakon drame prekinuo crni niz i savladao Lejden u Topolici

Košarkaši Mornara konačno su prekinuli crni niz.

Barani su u 2. kolu FIBA Evropa kupa savladali Lejden u ”Topolici” 87:74 i upisali prvu pobjedu iz sedmog pokušaja u sezoni.

Na startu meča domaći nisu imali nikakvo rješenje za gorostasnog danskog centra, Asbjerna Mitgorda, koji je dao 12 od prvi 16 poena svoje ekipe, i pomogao joj da povede 20:15.

Mornar je odbio taj nalet Holanđana ulaskom Treja Luisa, koji je sa nekoliko sjajnih asistencija inspirisao saigrače, a onda i trojkom u 18. minutu prvi put donio dvocifrenu prednost (43:33).

Kada je Milija Miković u 23. minutu pogodio iza linije 6,75 za 54:43, činilo se da Barani hitaju ka prvoj pobjedi, ali su neobjašnjivo nestali sa terena i dozvolili timu iz grada gdje je crnogorska reprezentacija doživjela najbolniji poraz u istoriji da postigne narednih 13 poena za 56:54.

Tu nije bio kraj mukama, jer je Lejden u 28. minutu zaključio seriju 21:3 za rekordnih plus sedam (64:57). Srećom, Ponos Bara je imao spreman odgovor – raspucali su se Strahinja Mićović i Luis, odbrana je ”zategnuta”, pa je na dva minuta i 51 sekundu prije kraja sve bilo riješeno, jer je na semaforu stajalo 81:68.

Gert Hamink je uzeo tajm-aut, Vorti de Jong trojkom prekinuo seriju 24:4, ali je Mićović uzvratio istom mjerm i konačno „upisao” svoj tim u sezoni 2021/2022.

On je bio najefikasniji kod domaćih sa 20 poena, Luis i Vladimir Mihailović su dali po 13, a Kori Dejvis 12.

Kod gostiju je najbolji bio Mitgord sa 27 (11 skokova), dvocifreni su bili i Džonatan Dan i Luk van Bre sa po 11, te De Jong sa 10.