Fejnord i Ajaks odigrali neriješeno

U derbiju 17.kola Holandskog šampionata viđena su dva gola, na kraju 1:1.

Domaćin je bio bolji tokom većeg dijela meča, na kraju je ipak poklonio bod gostima iz Amsterdama.

Komična situacija iz 71. minuta obiljeležila je duel.Akcija fudbalera Ajaksa urodila je plodom, zahvaljujući udarcu Klasena. Prvotimcu gostujućeg tima pripisan je pogodak, iako je loptu bukvalno sa gol-linije u mrežu proslijedio jedan od defanzivaca Fejenorda.

Brazilac Igor Paišao nastavio je seriju odličnih partija i golom u 34. minutu, na asistenciju Hartmana, obezbijedio Fejenordu prednost od 1:0. Imali su crveno-bijeli još nekoliko dobrih prilika da ranije riješe dileme,ali bez dobre realizacije.

Fejenord je ostao na vrhu sa 38 poena. Peti uzastopni remi zadržao je Ajaks na petom mjestu, sa pet bodova manje.