Evropska bronza za Jelenu Maksimović

Crnogorska karatiskinja Jelena Maksimović osvojila je bronzanu medalju na Evropskom šampionatu u Poreču.

Članica podgoričkog Omladinca je borbi za treće mjesto, u kategoriji do 55 kilograma, savladala Italijanku Saru Kardin (1:0).

Iako je ulog bio ogroman, Maksimović je borbu odradila bez greške. Rano je stekla prednost, a potom odličnom taktikom i kretanjem neutralisala Kardin.

Jelena je na startu takmičenja u kategoriji do 55 kilograma bila slobodna, u drugom kolu pobijedila je Španjolku Karlotu Osorio Fernandez 4:1, dok je u trećem poražena od Ruskinje Ane Černiševe 9:1.

Ruskinja joj je plasmanom u finale omogućila repesaž i nastavak borbe za bronzanu medalju.

U repesažu je eliminisala Izraelku Rotem Efroni 5:0 i Makedonku Simonu Zaborsku 1:0 i izborila meč za medalju.