Srijeda, 24 Aprila, 2024

Evroliga: Budućnost ubjedljivo poražena u Vitoriji

Izabranici Jasmina Repeše u 26. kolu su ubjedljivo poraženi od Kiroblet Baskonije rezultatom 82:62 i nijesu ponovili uspijeh iz "Morače" kada su savladali Špance 99:84.

Košarkaši Budućnosti izgubili su novi meč u Evroligi.

Izabranici Jasmina Repeše u 26. kolu su ubjedljivo poraženi od Kiroblet Baskonije rezultatom 82:62 i nijesu ponovili uspijeh iz “Morače” kada su savladali Špance 99:84.

Podgoričani se odavno bore samo za prestiž i imaju 20 poraza uz šest pobjeda, dok se Španci bore za plej-of u društvu osam najboljih i imaju 14 pobjeda uz 12 poraza.

Budućnost je dobro otvorila meč i držala priključak s Baskonijom s četiri poena viška 7:11. Međutim izabranici Velimira Perasovića prave seriju 16:4 i završavaju četvrtinu rezultatom 23:15.

U nastavku Baskonija pravi dvocifrenu prednost, da bi se Podgoričani uozbiljili i serijom 10:2 došli na samo minus tri. Razmjenjeno je još nekoliko poena i rezultat na poluvremenu je bio 39:34.

U trećoj četvrtini ogroman pad Budućnosti. Španci su postigli 25 poena uz samo 15 Budućnosti i napravili najubjedljiviju prednost plus 15 (64:49).

Do kraja meča Podgoričani su se predali i Baskonija je ubjedljivo slavila 82:62.

Najbolji u domaćem sastavu bio je Patrisio Garinjo s 16 poena uz četiri skoka, a dvocifreni učinak imali su i Marselinjo Huertas s 13 i Šavon Šilds s 12 poena.

Kod Podgoričana Noris Kol je bio najbolji s 17 poena uz četiri skoka i isto toliko asistencija, a zapaženu partiju je pružio i Erl Klark koji je zamalo postigao dabl-dabl učinak s 13 poena uz devet skokova.

Tok meča:

IV četvrtina:

Počinje posljednji sektor!!! Garima postiže trojku za Baskoniju 67:49. Nesportski faul Budućnosti i španci koriste i bacanja i napad 71:49. I sljedeći napad španci realizuju 73:49. Mini serija Kola 73:53. Bel pogađa za tri 75:56. Trojka i za Vildozu 78:56. Razmjena poena 82:60. Koti klark postiže nove poene za kraj i konačnih 82:62.

III četvrtina:

Odmor je prošao i nastavlja se meč. Razmjena trojki i rezultat je 42:37. Razmjenjena je po trojka i šut iz igre za obje ekipe 47:42. Mini serija Baskonije 50:42. Devon Vilijams poentira 50:44. Nova dvocifrena prednost Baskonije 54:44. Serija španaca 10:3 i rezultat je 64:47. Ovo je najubjedljivija prednost. Seriju prekida Erl Klark i rezultat nakon treće četvrtine je 64:49.

II četvrtina:

Nastavlja se borba!!! Sjajno zakucavanje Šildsa u nastavku 25:15 Prekinuta serija Baskonije strijelac je Koti Klark 27:17. Razmjena poena na obje starne 29:20. Najveća prednost dosad Perasovićevih izabranika 31:20. Razmjena poena 33:22. Prva trojka za Podgoričane strijelac Noris Kol 33:25. Serija Budućnosti se nastavlja polaganjem Klarka 33:28. Podgoričani drže visok ritam i sad su na minus tri 35:32. Baskonija realizuje dva napada zaredom i rezultat je 39:32. Gordić u posljednjim sekundama realizuje napad i rezultat je 39:34 na kraju poluvremena.

I četvrtina:

Meč je upravo počeo!!! Dva minuta prošla bez pogotka. Erl Klark dava prve poene za Budućnost 0:2. Noris Kol takođe 0:4. Prvi poeni Šildsa za Baskoniju iz igre 3:4. Mini serija Budućnosti za plus četiri 7:11. Trojka Vildoze 10:11. Baskonija preokreće serijom 13:4 23:15 i to je kraj prve četvrtine.

Baskonija je jedna od šest ekipa koju su Podgoričani savladali. Plavi su u prvom duelu u Morači slavili rezultatom 99:84.

U startnoj postavi Baskonije su:Vildoza, Voitman, Poirier, Garinjo i Šilds, dok za Budućnost igraju: Jekson, Kol, Klark, Bitadže i Bel.

Glavni arbitar je Rus Oleg Latiševs, a pomoćnici su mu Grk Elijas Koromiljas i Robert Viklički iz Češke.