Evrokup: Plavi stotkom slomili Burg na startu Top 16 faze

Plavi su prikazali jednu od najboljih partija u sezoni i potpuno zasluženo uknjižili važne bodove u grupi G

Košarkaši Budućnosti Voli upisali su ubjedljiv trijumf na startu TOP 16 faze Evrokupa – izabranici Petra Mijovića savladali su Burg u SC Morača rezultatom 108:80.

”Plavi” su prikazali jednu od najboljih partija u sezoni i potpuno zasluženo uknjižili važne bodove u grupi G.

Nakon što su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Budućnost je u drugoj polovini uvodnog kvartala uspjela da se odlijepi i nakon deset minuta igre stekne devet poena viška (26:17).

Burg je napravio seriju od 10:0 početkom drugog perioda i ispostaviće se posljednji put imao prednost u večerašnjem meču.

Budućnost je na poluvremenu vodila 55:41, a razlika je porasla na +18 do isteka treće četvrtine (84:66).

Sastav Save Vučevića imao je velike propuste u odbrani, što su domaći nastavili da koriste i tokom posljednje dionice. Na kraju, više nego ubjedljivih 108:80.

U najefikasnijoj utakmici ”plavih” ove sezone izdvojili su se Nikola Ivanović sa 17 poena i sedam asistencija, Vili Rid dodao je 16, Amedeo Dela Vale 15, a Melvin Edžim 14 uz osam skokova.

Na visini zadatka bio je i Džastin Kobs sa osam poena i čak deset asistencija.

Kod Burga je odskočio Danilo Anđušić sa 17.