Evrokup: Mornar prokackao plus 13 protiv Gran Kanarije, četvrtfinale samo teoretski

Teoretska šansa još postoji, ali je košarkašima Mornara sada potrebno čudo da zaigraju u četvrtfinalu Evrokupa, jer su u „Topolici” poraženi 85:81 od Gran Kanarije.

Baranima je potrebno da UNIKS sjutra savlada Andoru i naredne sedmice trijumfuje u Las Palmasu, te da crnogorski predstavnik u posljednjem kolu slavi u Andori minimum pet razlike.

Domaći su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu i nekoliko puta stizali do plus 13.

Posljednji put je ta razlika bila tri minuta prije odlaska na odmor, kada je Derik Nidam pogodio svoju treću trojku za 47:34.

U finišu 2. i u 3. četvrtini Barani su stali u napadu, pa je tim sa Kanarskih ostrva serijom 26:11 preokrenuo na 60:58.

Nakon perioda ravnopravne porbe, Havijer Beiran je vezao sedam poena i na peti i po minuta do kraja donio svom timu plus sedam (76:69).

Nakon Pavićevićevog tajm-auta, Tejlor Smit je dao četiri poena, a Nidam svoju četvrtu trojku za 76:76.

To je, nažalost, bilo uzalud – Ej Džej Sloter je realizovao polaganje i dodatno bacanje, a Beiran novom trojkom 51 sekundu prije kraja donio nedostižnih plus pet (83:78).

Jeste Marko Jeremić 17 sekundi prije kraja pogodio trojku za 83:81, ali je Sloter sa penala otklonio sve dileme…