Evrokup: Budućnost u posljednjoj dionici slomila otpor Breše

Velika pobjeda Budućnost Volija na startu sezone u prvom takmičarskom meču nakon sedam mjeseci – podgorički “plavi” pobijedili su Brešu 93:81 u prvom kolu grupe B Evrokupa.

Ivanović, Foto: KK Budućnost

Tri četvrtine se vodila izjednačena borba u Morači, o čemu govori i to što je do 33. minuta najveća prednost koju je jedan tim imao iznosila pet poena, a uoči posljednjih deset rezultat je bio izjednačen 65:65.

U posljednjem periodu ulogu lidera, koju toliko voli i traži, preuzeo je Nikola Ivanović, koji je postigao deset poena u seriji 12:2 za dvocifreno vođstvo 79:67, kojim je Budućnost i prelomila utakmicu.

Ivanović je pokrenuo saigrače, ulio im samopouzdanje u oba pravca, razigrali su se i Melvin Edžim i Danilo Nikolić, Breša nije imala šansi da napravi preokret…

Budućnost u narednom kolu, 6. oktobra, gostuje u Francuskoj, ekipi Levaloa.

Prethodno, u subotu dočekuje Split na startu ABA lige.