Evrokup: Budućnost nemoćna u Bolonji, Virtus lako do 13. pobjede

Ali, poslije 40 minuta u Bolonji, košarkaši Budućnostia ne mogu da žale kao sedam dana ranije u Ljubljani, jer ni u jednom trenutku nisu ni zaprijetili Virtusu. Prvi favorit za plasman u Evroligu se poigrao sa timom Petra Mijovića (87:65) i upisao 13. pobjedu na isto toliko utakmica u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju

I druga prilika za brejk u Top 16 fazi Evrokupa je propala.

Ali, poslije 40 minuta u Bolonji, košarkaši Budućnostia ne mogu da žale kao sedam dana ranije u Ljubljani, jer ni u jednom trenutku nisu ni zaprijetili Virtusu.

Prvi favorit za plasman u Evroligu se poigrao sa timom Petra Mijovića (87:65) i upisao 13. pobjedu na isto toliko utakmica u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju.

Na krilima osvajača NBA prstena sa San Antoniom 2014. godine, Marka Belinelija, sina čuvenog Teomana Alibegovića, Amara, kao i Kajla Vimsa, nekadašnji šampion Evrope je dominirao od starta.

Odbrana Budućnosti nije postojala, baš kao ni u dvomeču sa Cedevita Olimpijom, pa su domaći realizovali sedam od prvih 11 šuteva za tri poena, a sa tri bacanja Alibegovića stigli do plus 19 već u 13. minutu (35:16).

Budućnost je prišla na 37:24, ali je tada praktično izgubila utakmicu – Melvinu Edžimu je suđen sumnjiv faul u napadu nad Vimsom, zbog čega je Kanađanin izgubio razum i dobio tehničku, a odmah zatim i isključujuću grešku.

I do tada je djelovalo da Podgoričani nemaju nikakve šanse, a bez jednog lidera tima i u odbrani i u napadu, pobjeda je postala nemoguća misija.

Izabranici Aleksandra-Saše Đorđevića su do poluvremena stigli do plus 20 (48:28), a sve brojke, osim izgubljenih lopti, govorile su o njihovoj apsolutnoj dominaciji. Dovoljno je pomenuti odnos u asistencijama – 15 prema tri.

Domaći su najveću razliku imali u 29. minutu, kada je Vins Hanter realizovao dva slobodna bacanja za plus 22 (67:45), koje je u posljednjem napadu još jednom dostigao Belineli.

Budućnost u subotu protiv FMP-a u Železniku završava seriju od pet vezanih gostovanja. Pobjeda je imperativ, jer bi novi poraz vjerovatno doveo do potresa u klubu, mada ni sada situacija nije sjajna…

VIRTUS – BUDUĆNOST VOLI 87:65 (26:14, 22:14, 20:19, 17:18)

Bolonja – „Virtus arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Javor (Slovenija), Haliko (Estonija), Udjanski (Velika Britanija).

Virtus: Tesitori 3 (2-1), Deri, Abas 3, Alibegović 10 (3-3), MARKOVIĆ, RIĆI 11 (2-2), Adams 6, BELINELI 21 (7-6), Hanter 13 (4-4), VIMS 10, Teodosić 8 (2-1), GEMBL 2.

Budućnost Voli: KOBS 15 (11-10), Ivanović 5 (4-3), EDŽIM 5 (3-3), Šehović, D. NIKOLIĆ 3, Apić 1 (2-1), Mitrović 3 (4-3), DELA VALE 12 (4-4), Z. Nikolić 2 (2-2), Popović 7, RID 6, Žugić 6.