Eurokup: Budućnost slavila u Francuskoj, Kobs spriječio nalete Burga

Plavi su savladali Burg u Francuskoj (86:82) i upisali šestu pobjedu u sezoni u kojoj imaju i dva poraza

Košarkaši Budućnosti su trijumfalno prošli još jedno gostovanje u Eurokupu.

”Plavi” su savladali Burg u Francuskoj (86:82) i upisali šestu pobjedu u sezoni u kojoj imaju i dva poraza.

Godinu će završiti na diobi prvog mjesta u grupi B poslije meča u kojem je 25 minuta igrala ”kao sat” a onda rizikovala i da ostane bez viđenih bodova.

”Plavi” su na poluvremenu imali plus 15, potom je bilo i 16 razlike, ali je onda ekipa Aleksandra Džikića stala na oba kraja terena – pravila je propuste u odbrani, birala teža rješenja u napadu i razigrala protivnika.

Burg, koji poslije osam kola ima skor 2-6, u nekoliko navrata je prilazio na minus dva, ali Budućnost se nije dala.

Nalet Francuza je odbio Džastin Kobs, koji je dva puta na plus dva pogodio trojku, dva i minuta prije kraja i iznudio faul pri šutu van linije 6,75 i iskoristio tri slobodna bacanja kojima je donio plus sedam – 80:73.

Crnogorski plejmejker je postigao 13 vezanih poena Budućnosti u posljednjoj četvrtini, a meč je završio sa 24 koša i šest asistencija.

Dži Džej Sili je upisao 21 pogodak, Vili Rid 15 uz osam skokova.

Budućnost naredni meč u Eurokupu igra 12. januara naredne godine kada u Podgoricu stiže Bursaspor.