Četvrtak, 25 Aprila, 2024

EP: Norveška po osmi put na krovu Evrope

Rukometna dinastija je opet na krovu Evrope.

Norvežanke su u finalu 14. šampionata Starog kontinenta savladale branioca titule Francusku 22:20 i osmi put se popele na krov Evrope!

Skandinavke su na poluvremenu vodile 16:12, ali su se u nastavku dugo mučile sa sjajnom golmankom Kleopatrom Darlo, koja je omogućila svom timu da preokrene na 19:18.

Norveška je, ipak, pronašla rješenje i zahvaljujući izvrsnoj golmanki Silji Solberg stigla do nove titule.

Ovo je Skandinavkama čak 13. zlatna medalja sa najvećih takmičenja, jer su tri puta bile svjetske, a dva puta olimpijske šampionke.

Solberg je bila igračica finala sa 16 odbrana, a Veronika Kristijansen, Nora Merk i Stine Skogrand su po četiri puta tresle mrežu.

Na drugoj strani, Darlo je prednjačila sa osam zaustavljenih šuteva i svega šest primljenih golova, dok je u napadu najbolja bila Poleta Fopa, koja je pet puta tresla mrežu.