Četvrtak, 25 Aprila, 2024

EP: Gruzija nakon drame savladala Tursku

Košarkaši Gruzije upisali su prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu, pošto su nakon dva produžetka savladali Tursku na svom terenu 88:83.

U posljednji minut regularnog dijela ekipe su ušle izjednačene 66:66, da bi Šengun 11 sekundi prije kraja pogodio za 68:66.

Meč je u produžetke odveo Mamukelašvili košem na dvije sekunde prije kraja.

U prvom produžetku, Turci su imali plus 74:69, ali se domaćin nije predavavao, pa se otišlo u drugih dodatnih pet minuta.

U tom dijelu igre Gruzija je imala više snage i slavila…

U finišu drugog produžetka selektor Turske Ergina Ataman je ušao u sukob sa sudijama i dobio tehničku grešku.

Potom se zaletio na sudiju, pa je isključen.

Gruziju je predvodio Mamukelašvili sa 20 poena, Mekfaden je ubacio 17.

Na drugoj strani je Šengun ubacio 21 poen, Šanli 15, a Osman 13.

Nakon tri kola u grupi A Španija, Crna Gora, Belgija i Turska imaju po dvije pobjede i poraz, Gruzija je na skoru 1-2, a Bugarska je bez pobjede.