EHF LŠ: Plave ubjedljivo poražene od Đera, minus 11 pred revanš u Mađarskoj

Rukometašice Bojane Popović poražene su u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona od Đera 30:19.

Nije niko uspio na 53 utakmice zaredom, nije ni Budućnost.

Suvereni vladar evropskog rukometa je produžio seriju nepobjedivosti u elitnom takmičenju, koja traje od 21. januara 2018. godine, kada ga je savladao ĆSM Bukurešt (28:22).

Petrostruki prvak Evrope, koji je na tronu neprestano od 2017. godine, vodio je sve vrijeme.

Na 10:6 Popovićeva je tražila tajm-aut, promijenila neke stvari u odbrani, što je omogućilo njenom timu da smanji na 10:9.

Posljednja šansa da se uradi nešto više je propuštena na 12:10, jer Budućnost sa dvije igračice više nije uspjela da zatrese mrežu fenomenalne Amandin Lejno, pa je Đer otišao na ogromnih plus šest (16:10).

Alison Pino je iz sedmerca na kraju poluvremena prekinula post dug preko sedam minuta, potom na startu nastavka dala sjajan gol za 12:16, ali to je bilo sve.

Stine Oftedal je bila izuzetno raspoložena, koristila sve rupe u odbrani “plavih”, nemilice rešetala mrežu Barbare Arenhart i predvodila Đer u seriji 6:0, kojom je u 49. minutu dostignuto maksimalnih plus 12 (26:14)…