EHF LŠ: Budućnost konsolidovala odbranu i savladala Savehof

Rukometašice Budućnosti savladale su u Švedskoj Savehof sa 33:24 u četvrtom kolu glavne runde Lige šampiona.

Izabranice Dragana Adžića već ranije su obezbijedile plasman u četvrtfinale, pa današnji meč nije imao toliki rezultatski značaj osim samog plasmana na tabeli pred četvrtfinale.

Domaći tim je bolje počeo meč, imao konstantnu prednost, a Budućnost je samo u jednom momentu uspjela da povede 7:6.

Savehof se ubrzo vratio, napravio seriju i u jednom momentu vodio 13:9. Ipak, Budućnost se koliko toliko konsolidovala u nastavku i na poluvremenu gubila “samo” dva gola razlike, 17:15.

Na početku drugog dijela Budućnost je mnogo bolje zaigrala odbranu, uspjela da izjednači, a onda i da povede 21:20.

Čim je odbrana počela da funkcioniše kako treba, napadi Podgoričanki su bili znatno bolji, pa je crnogorski šampion do kraja uvećavao prednost i na kraju došao do sigurne pobjede.

Budućnost trenutno zauzima treću poziciju i u narednom kolu će dočekati lidera Đer.