Džeko vodi Inter do osmine finala, peta pobjeda Ajaksa

Edin Džeko je doveo Inter na ivicu plasmana u nokaut fazu Lige šampiona.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je dvostruki strijelac u pobjedi “neroazura” nad Šahtjorom 2:0.

Inter je do 61. minuta lomio otpor gostiju iz Ukrajine, a onda je na scenu stupio iskusni napadač.

Najprije je sa ivice kaznenog prostora lijepo plasirao loptu u mrežu, da bi šest minuta nakon centaršuta Perišića riješio sve dileme.

Inter je lider u grupi sa 10 bodova i mečom više od Reala koji ima devet i gostuje Šerifu koji je treći sa šest bodova.

Ako Madriđani ne izgube večeras u Moldaviji, Inter će proći dalje.

Ajaks je nastavio sa fenomenalnim rezultatima.

Pobijedio je tim iz Amsterdama Bešiktaš 2:1 u gostima i ima maksimalnih 15 bodova.

Vodili su domaći golom Gezala iz penala na poluvremenu da bi u nastavku Aler sa dva gola kreirao preokret i ostavio Bešiktaš na nuli.