Dončić nije mogao sam da sruši Finiks, Majami rutinirao Filadelfiju

Slovenac je ubacio 45 poena, uz 12 skokova i osam asistencija, ali je Finiks imao više razigranih košarkaša.

Ni fenomenalni Luka Dončić nije mogao da spriječi poraz Dalasa na parketu Finiksa 121:114, na startu polufinalne serije Zapadne konferencije NBA lige.

Ejton je postigao 25, uz osam uhvaćenih lopti, Devin Buker je dodao 23 koša, devet skokova i osam asistencija, dok je Kris Pol uz 19 poena, imao i pet skokova.

U ekipi Dalasa pored Dončića, solidan je bio Kleber sa 19 poena.

Finiks je od prve četvrtine koju je dobio sa 10 razlike, kontrolisao utakmicu, dok je tek u posljednjoj Dalas ublažio poraz.

Majami je bio ubjedljiv protiv Filadelfije 106:92.

Nakon izjednačenog poluvremena, mnogo bolje je u nastavku odigrao tim sa Floride za sigurnu pobjed.

Tajler Hiro je ubacio 25 poena i podijelio sedam asistencija, dok je sjajan bio Bem Adebajo sa 24 poena i 12 skokova.

U ekipi iz Pensilvanije 27 poena Herisa, 19 Meksija, a nije igrao Embid.