Dominacija SC Derbija za prvi trijumf u ABA ligi

Košarkaši SC Derbija su stigli do prve pobjede u Admiralbet ABA ligi ove sezone.

Nakon teškog poraza na startu od Zadra (96:67), podgorički tim je bio dominantan protiv Cibone.

U “Morači” je bilo 97:84, a tim Andreja Žakelja je od prvog minuta dominirao, očigledno željan da popravi utisak koji je ostavio na premijeri.

U prvoj četvrtini je domaćin imao dvocifrenu prednost, u drugoj je bilo i plus 14, ali je Cibona na odmoru imala podnošljivih mins devet (48:39).

Dileme su, ipak, otklonjene u trećem periodu nakon koje je razlika bila čak 30 razlike – 84:54.

Hrvatski velikan je u prva četiri minuta, istina, prepolovio minus, smanjio na 85:71, ali je SC Derbi odbio tal nalet.

Loren Džekson je sa 23 poena i 10 asistencija bio najefikasniji kod pobjednika, Flečer Megi je upisao 21, Mateo Drežnjak 18, a Danilo Tasić 15…