Đoković se mučio protiv Delbonisa, ali obezbijedio osminu finala Majamija

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Majamiju pošto je pobijedio 83. igrača svijeta Argentinca Federika Delbonisa posle tri seta, 7:5, 4:6, 6:1.

Prvi teniser svijeta pobijedio je posle nepuna dva sata igre. On je poveo sa 5:2 u prvom setu, ali je Delbonis uspio da izjednači na 5:5. Srpski teniser je posle toga  vezao dva gema i poveo u meču.

Đoković je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:1, ali je stao, dozvolio je protivniku da se vrati u meč, da napravi dva brejka i izjednači na 1:1 u setovima. Prvi igrač svijeta je popravio igru u trećem setu, u kome je dozvolio Argentincu da osvoji samo jedan gem i plasirao se u osminu finala.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Španca Roberta Bautiste Aguta, koji je pobijedio Italijana Fabija Fonjinija sa 6:4, 6:4.