Četvrtak, 18 Aprila, 2024

Đoković u polufinalu Australijan opena

Nakon što je u osmini demolirao Aleksa de Minora, Novak Đoković bio je izuzetno ubjedljiv i u borbi za plasman u polufinale Australijan opena.

Rus Andrej Rubljov nije imao ni najmanju šansu da priredi iznenađenje na Rod Lejver areni – 6:1, 6:2, 6:4.

Đoković je u prvom setu demontrirao razliku u kvalitetu, prepustio rivalu svega jedan gem i već tada nagovijestio da će meč biti jednosmjerna ulica.

U drugoj dionici Rubljov je poveo sa 2:1, a onda je uslijedila serija od pet gemova i još jedan rutinski dobijen set devetostrukog šampiona u Melburnu.

Rus je najveći otpor pružio u trećoj dionici, ali i tada je Đoković ranim brejom stekao kontrolu i držao rivala na distanci.

Novaka još dvije pobjede dijele od jubilarne desete titule na Ozi openu, a ujedno i poravnanja sa Rafaelom Nadalom u ukupnom broju grend slem pehara.

Đokovićev sljedeći ispit je američki teniser Tomi Pol koji je nešto ranije sa 3-1 u setovima eliminisao Bena Šeltona i napravio najveći rezultat u karijeri.

Pobjednik tog duela će se u nedjeljnom finalu sastati sa boljim iz meča Karen Hačanov – Stefanos Cicipas.