Srijeda, 24 Jula, 2024

EURO 2024 Hrvatska – Albanija 2:2 – Đašula po jedan gol u obje mreže

Utakmica je završena na kraju 2:2, a oba tima imala su velike prilike da ostvare pobjedu i na taj način rivala ostave u gotovo bezizlaznoj situaciji uoči posljednjeg kola po grupama.

Hrvatska je bila na pragu velikog trijumfa u Hamburgu protiv Albanije, ali je u nadoknadi vremena primila gol, mogla i drugi, a imala priliku i da stigne do trijumfa u posljednjim ttrenucima meča u šok završnici o kojoj će se pričati.

Još jednom su na velikom takmičenju reprezentativci Hrvatske pokazali zašto su velika selekcija koja na najvećoj mogućoj sportskoj sceni ostvaruje impresivne rezultate i za samo dva minuta su stigli od 0:1 do 2:1 protiv Albanije, koja je ipak stigla do boda u nadoknadi vremena.

Hrvatska je golovima Kramarića u 74. i Đašule (autogol) u 76. minutu stigli do izuzetno važnog boda u prvoj utakmici drugog kola grupe B Evropskog prvenstva, pošto je tragičar Đašula u sudijskoj nadoknadi izrastao u heroja Albanije.

Katastrofalno je odigrala Hrvatska prvo poluvrijeme i prava je sreća ia izabranike Zlatka Dalića da njihov zaostatak nije bio daleko ubjedljiviji od tih 0;1, pošto je Albanija mogla da postigne još neki gol samo da je bila odlučnija.

Albanija je zaprijetila već u prvoj minuti, ali u završnici akcije nije bilo dobrog pasa, pa je ostalo početnih 0:0.

U 11. minutu Albanija je povela poslije akcije koja je dugo tzrajala, lopta je na desnom krilu stigla do Asanija koji je centrirao na peterac gdje je najbrži bio Ljaći i savladao glavom nesigurnog Livakovića koji se bacio na loptu koja mu je išla pod noge, umjesto da je brani lijevom nogom.

U smiraj prvog dijela Albanija je lako molgla da udvostruči svoje vođstvo – Modrić je izgubio loptu na sredini terena, Aslanije šutirao, ali je Livaković ovog puta bio dobro postavljen.

Ni start drugog poluvremena nije mnogo promjenio u igri Hrvatske, ali su se izabranici Dalića makar oslobodili pritiska albanskih fudbalera i češće imali loptu u svojim nogama.

Prvu pravu priliku imala je Hrvatska u 60. minutu, ali je Šutalo iz neposredne blizine šutirao glavom pored gola Albanije.

Ulazak Budimira u igru dobro je protresao redove hrvatskog tima koji je zaigrao u finišu utakmice na sve ili ništa im takav odnos prema igri brzo je dao rezultat.

Budimir je proslijedio loptu do Kramariča, a napadač Hofenhajma rutinski, kroz noge Hisaju pronašao lopti put do mreže gola Albanije za izjednačenje.

Uzbuđenje na hrvatskom dijelu tribine stadiona u Hamburgu se nije potpuno ni stišalo, a na semaforu je bilo već 1:2.

Budimir je uposlio Šutala, koji je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran, a na odbijenu loptu natrčao je Đašula i zakucao je u svoju mrežu.

Imala je Albanije u završnici regularnog dijela priliku da izjednači, ali je postigla gol u 5. minutu nadoknade kada je Đašula postigao još jedan gol dana, ali ovog puta je zatresao mrežu Hrvatske za 2:2.

Nakon toga imali o je Đašula priliku da zada konačan udarac Hrvatskoj, ali je umjesto asistencije izabrao da šutira i njegov udarac je završio u bloku Hrvatske.