Derbi Londona: Arsenal odbranio vrh tabele, prvi poraz Totenhema

Derbi sjevernog Londona pripao je Arsenalu – “tobdžije” su na svom terenu savladale Totenhem 3:1 i ostaće na liderskoj poziciji u Premijer ligi.

Domaći su poveli efektnim golom Tomasa Partija sa distance u 20. minutu, ali nije dugo trajala prednost Arsenala.

U 31. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca izjednačio je Hari Kejn.

Arsenal je bio bolji rival u nastavku i poslije odbijene lopte Žesus je u 49. minutu vratio prednost.

Ključan momenat meča bilo je isključenje Emersona Rojala zbog grubog starta na Martinelija.

Pet minuta kasnije upravo je Martineli bio asistent, a Granit Džaka je postavio konačan rezultat.

Arsenal je upisao sedmu pobjedu u osmom kolu i ima 21 bod, četiri više od Sitija i današnjeg rivala Totenhema.