De Minaur ispratio Medvedeva iz Pariza

Veliko iznenađenje na Mastersu u Parizu – Aleks De Minaur je pobijedio Danila Medvedeva na startu turnira u glavnom gradu Francuske.

Australijanac je slavio sa 2:1, po setovima 6:4, 2:6, 7:5, nakon dva sata i 45 minuta igre.

De Minaur je prvi put savladao Medvedeva, poslije četiri poraza u mečevima sa ruskim teniserom.

U odlučujućem setu imao je brejk minusa, ali je uspio da preokrene i zasluženo ostvari jednu od najvećih pobjeda u karijeri.

Sada ga čeka duel protiv Fransesa Tijafoa, koji je sa 2:0 savladao Džejka Drejpera.

Plasman u osminu finala izborio je i Stefanos Cicipas koji je sa 6.3, 6:4 bio bolji od Dena Evansa, kao i Lorenco Muzeti, poslije trijumfa u dva seta nad Nikolozom Bazilašvilijem.