Ponedjeljak, 15 Jula, 2024

Danil Medvedev prvi polufinalista Vimbldona

Medvedev je do drugog uzastopnog plasmana u polufinale Vimbldona došao nakon četiri sata igre u pobjede sa 3:2 u setovima - 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3.

Rus Danil Medvedev plasirao se u polufinale Vimbldona, nakon što je danas u prvom meču četvrtfinala iznenadio najboljeg tenisera svijeta Italijana Janika Sinera.

Medvedev je do drugog uzastopnog plasmana u polufinale Vimbldona došao nakon četiri sata igre u pobjede sa 3:2 u setovima – 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3.

Siner je prvi set osvojio nakon velike borbe u taj-brejku, u kojem je bilo 9:7 za prvog tenisera svkijeta.

U drugom setu Medvedev je u trećem gemu oduzeo servis Sineru i stečenu prednost sačuvao do kraja za izjednačenje rezultata na 1:1.

I kada je u drugom setu napravio prvi brejk ponovo u trećem gemu, a Siner se požalio na povredu činilo se da je u meču sve na strani ruskog tenisera.

Medvedev je vodio 5:3 i tada Siner pokazuje zašto je prvi teniser planete, vraća brejk, osvaja tri vezana gema, ali je u taj-brejku, ipak Medvedev bio bolji za prednost od 2:1 u setovima.

U četvrtom gemu nije bilo velike borbe, Siner je protutnjao Centralnim terenom, osvoji set sa 6:2 i izjednačio rezultat na 2:2 u setovima.

U odlučujućem seti Medvedev pravi brejk u četvrtom gemu i rutinski meč privodi kraju za pobjedu od 3:2 poslije tačno četiri sata igre.

Porazom u četvrtfinalu Vimbldona Siner je izgubio 320 poena na rejting listi, pošto je prošle godine igrao u polufinalu.

Prva polufinalistkinja ženskog turnira je 29-godišnja Osječanka Dona Vekić, koja je zaustavila najprijatnije iznenađenje turnira Lulu Sun.

Hrvatska teniserka je izgubila prvi set, ali je smogla snage da preokrene rezultat i pobijedi sa 5:7, 6:4, 6:1 i tako zaustavi sjajan niz Lulu Sun, koja je krenula iz kvalifikacija i postala prava Novozelanđanka u četvrtfinalu.