Četvrtak, 28 Marta, 2024

Crnogorski rukometaši poraženi u Kopenhagenu

Crnogorski rukometaši poraženi su od Danske 37:26 u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Zorana Roganovića odlično su parirali u prvom poluvremenu, u nastavku nijesu našli lijek za super raspoloženog Landina, da bi na kraju ipak otišli u previsok poraz, nakon loših završnih deset minuta.

Prvo poluvrijeme bilo je odlično, iako je Danska od starta pokazala da želi trijumf i osvetu, naši su držali priključak i na odmor otišli sa odličnih minus 3.

Ipak u nastavku nije se moglo protiv Landina koji je sakupio čak 19 odbrana.

Nakon četiri kola Danska i Ukrajina imaju po šest bodova, naši su ostali na 3, Farska ostrva na bodu.

Naši će u junu igrati protiv Farskih ostrva u gostima i sa Ukrajinom u Crnoj Gori, a pobjedama će se plasirati na šampionat kontinenta.