Crna Gora ubjedljiva u Skoplju

Naši košarkaši pobijedili su Sjevernu Makedoniju u Skoplju 81:59 u pripremnom meču za pretkvalifikacije za Mundobasket.

Izabranici Boška Radovića vodili su preko 30 minuta, a posebno dobrom igrom u nastavku stigli su do izuzetno ubjedljive pobjede.

Bio je to ispit za naše momke nakon dvije sedmice rada na Zlatiboru i uspješno su ga položili.

Domaći su parirali u prvom poluvremenu u kom je naš nacionalni tim najveću prednost stekao polovinom druge četvrtine kada je stigao do 30:21. Na poluvremenu je bilo četiri poena viška za Crnu Goru.

U nastavku je naš tim prvi put stekao dvocifrenu prednost i konstantno je uvećavao.

Najveća razlika iznosila je 25 poena – 81:56.

Strijelci u našem timu: Petar Popović 17 poena, Radončić 10, Drobnjak 9, Zoran Nikolić 8, Spasojević 8, Todorović 6, Barović 6, Danilo Nikolić 5, Aleksa Popović 4, Nemanja Đurišić 4, Pavle Đurišić 2, Vrbica 2.

Isti rivali snage će ponovo odmjeriti za dva dana.

Nakon toga se naša ekipa vraća u Podgoricu gdje će odraditi završni dio priprema.

Prvi meč u pretkvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo Crna Gora igra 12. avgusta protiv Islanda.

Drugi rival u grupi je Danska. Svi učesnici “balona” u Podgorici odigraće po četiri meča, a dvije bolje plasirane ekipe plasiraće se u kvalifikacije za Mundobasket.