Cicipas se mučio protiv Veselog

Cicipas je na otvaranju turnira, nakon četiri seta igre, eliminisao Čeha Jiržija Veselog sa 3:1 u setovima - 7:5, 6.3, 4:6, 7:6.

Grk Stefanos Cicipas plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, iako nikog u Parizu nije ubijedio igrom da je jedan od najvećih favorita drugog Grend slem turnira sezone.

Cicipas je na otvaranju turnira, nakon četiri seta igre, eliminisao Čeha Jiržija Veselog sa 3:1 u setovima – 7:5, 6.3, 4:6, 7:6.

Cicipas je u prvom setu gubio 3:1, kod rezultata 5:3, Veseli je serivirao za set, ali je Grk vezao četiri gema i poveo sa 1:0.

U drugom setu nije bilo drame, budući da je Grk napravio jedan brejk, a onda to vođstvo održavao do kraja seta.

Treći set je pripao Čehu, a jedini brejk Veseli je napravio u desetom gemu kada je iskoristio drugu brejk, ujedno i set loptu.

U četvrtom je bilo drame. Cicipas je prvi napravio brejk i poveo 2:1, ali je Veseli več u narednom gemu oduzeo servis rivalu i izjednačio – 2:2.

Australijski teniser Tanasi Kokinakis plasirao se danas u drugo kolo Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobijedio 24. igrača svijeta, Britanca Danijela Evansa poslije tri seta, 6:4, 6:4, 6:4.

Kokinakis, 107. teniser svijeta, pobijedio je poslije dva sata i 30 minuta.

On je pet puta oduzeo servis Evansu, koji je napravio dva brejka.

Kokinakis će igrati protiv boljeg iz duela Švajcarca Stena Vavrinke i Španca Alberta Ramosa Vinjolasa.

U drugom kolu je i mađarski teniser Hubert Hurkač, pobjedom poslije tri sata i 39 minuta protiv Belgijanca Davida Gofana, 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4.

On će igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora, koji je pobijedio Španca Pedra Martinesa poslije pet setova, 6:4, 2:6, 6:0, 5:7, 6:3.

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u drugo kolo pošto je poslije preokreta pobijedio Francuza Kontanta Lestjena sa 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:3.

Njegov protivnik biće Radu Albot iz Rumunije, koji je pobijedio Amerikanca Patrika Kipsona sa 6:3, 6:2, 4:6, 6:1.