CFL: Sutjeska sigurna na Starom Aerodromu, Budućnost nastavila pobjednički niz

Danas su odigrani svi dueli 24. kola Prve crnogorske fudbalske lige.

U derbiju kola koji se igrao od 13:30 na Starom aerodromu, Sutjeska je savladala Titograd 1:0.

Gol odluke za tim Nikole Rakojevića postigao je Milutin Osmajić u 45. minutu meča. Mladi vezista se odlično snašao u gužvi nakon prekida i iz prve sjajno plasirao u mrežu Ljuljanovića.

Sutjeska je ovim triumfom upisala 12. utakmicu bez poraza (devet pobjeda i tri remija).

I Budućnost pokazuje da je u odličnoj formi. Tim Branka Brnovića upisao je novi trijumf peti zaredom protiv Petrovca na Gradskom stadionu.

Podgoričani su savladali “nebesko plave” rezultatom 3:0 golom Aleksandra Vujačića u 28. minutu, Igora Ivanovića u 56. i Stojiljkovića u 89. minutu.

Zeta je takođe bila sigurna protiv Grblja 1:0. Gol odluke je postigao mladi Nikola Krstović u 79. minutu.

Iskra je u Danilovgradu odigrala 1:1 protiv Mornara. Dejan Račić je u 25. minutu dao gol za Barane, a u 40. minutu Milan Đurišić poravnava.

Ekipa Rudara je u Pljevljima savladala Lovćen 2:1. Cetinjani su preko Ivana Pejakovića stekli vođstvo u 55. minutu. Minut kasnije poravnava vezista iz Togoa Nia-Veđi, a preokret je napravio Racković u 71. minutu.

Sutjeska je i dalje lider na tabeli s 49 osvojenih bodova.

Pet manje ima drugoplasirana Budućnost, a na trećoj poziciji je Zeta s 39 bodova.

U narednom kolu koji se igra u nedjelju 17. marta, Budućnost gostuje Grblju u Donjoj Sutvari, Sutjeska kraj Bistrice igra derbi protiv Zete, a Titograd gostuje Mornaru.

U preostala dva duela Lovćen dočekuje Iskru, a Petrovac Rudar.