CFL: Rapsodija Sutjeske kraj Bistrice, Krstović preslišao Rudar

U narednom kolu koji se igra naredne sedmice u derbiju kola igraju Budućnost i Titograd, Zeta gostuje Iskri, kao i Sutjeska Petrovcu, dok kod kuće Rudar dočekuje Grbalj i Lovćen Mornar.

Odigrani su mečevi 29. kola Prve Telekom crnogorske fudbalske lige.

Lider Sutjeska je kraj Bistrice napravila rapsodiju i savladala Lovćen 4:0, golovima Boža Markovića u petom i 49. Stefana Cicmila u 71. i Bojana Božovića u 86. minutu meča.

I Budućnost je bila sigurna. Izabranici Branka Brnovića savladali su Mornar pod Topolicom 0:1, a pobjedonosni pogodak postigao je Aleksandar Vujačić u 41. minutu meča.

Pravo iznenađenje se zbilo na Starom aerodromu. Titograd je poražen od Iskre 1:2. Danilovgrađani su poveli u 24. minutu meča golom Balše Boričića, romantičari su potom poravnali u nadoknadi prvog poluvremena preko Marka Pavićevića, a pobjedonosni pogodak je uputio Darko Nikac u 52. minutu meča.

Zeta je slavila pod Trešnjicom. Golubovčani su preokrenuli protiv Rudara 2:1. Gosti su poveli golom fudbalera iz Togoa Eloma Nija-Veđija u desetom minutu, a preokret je napravio sjajni Nikola Krstović. Izjednačujući pogodak postigao je u 42. minutu, da bi u 75. napravio totalni preokret.

I Petrovac je nastavio niz poraza. Nebesko plavi su poraženi u Radanovićima protiv Grblja 2:0 golovima Vladana Kordića u 38. i 77. minutu meča.

Sutjeska i dalje drži čelnu poziciju s osvojenih 60 bodova, pet više od drugoplasirane Budućnosti. Zeta je na trećoj poziciji s 48 bodova, a tri više od četvrtoplasiranog Titograda, dok je Grbalj preoteo petu poziciju od Petrovca s osvojenih 40 bodova.