Petak, 29 Marta, 2024

CFL: Jezero preokretom do pobjede, Mornar savladao Sutjesku

Petrovac je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo 1:0 i trećim trijumfom zadržao maksimalan učinak na startu novog šampionata

Sutjeska, koja brani trofej, doživjela je poraz, dok su Petrovac i Jezero ostvarili pobjede u trećem kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Sutjeska je u Baru izgubila od Mornara 2:1 i upisala prvi poraz ove sezone.

Mornar je do prvih bodova došao golovima Marka Ćetkovića u osmom i Alekse Maraša u 17. minutu.

Jedini pogodak za nikšićki tim postigao je rezervista Filip Knežević u 79. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Petrovac, koji je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo 1:0 i trećim trijumfom zadržao maksimalan učinak na startu novog šampionata.

Odlučujući pogodak postigao je Igor Zonjić u 19. minutu.

Jedinstvo je i nakon trećeg kola bez pobjede, sa samo jednim osvojenim bodom.

Jezero je u Beranama, preokretom u drugom poluvremenu, savladalo tivatski Arsenal 2:1 i upisao drugi trijumf.

Arsenal je poveo golom Jovana Dašića u 31. minutu.

Izjednačio je Armin Bošnjak u 66, a pobjedu plavskoj ekipi donio je Edis Redžepagić u 79. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Iskre i Rudara u Danilovgradu.

To je ekipi Iskre prvi osvojeni bod ove sezone.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju u 21 sat, sastaće se Budućnost i Dečić.