CFL: Budućnost pokorila Zetu, Sutjeska drži vrh

U narednom kolu koji se igra u srijedu 13. marta Titograd će na Starom aerodromu ugostiti Sutjesku, Budućnost će na Gradskom stadionu izaći na megdan protiv Petrovca, a Zeta će na Trešnjici dočekati Grbalj.

U okviru 23. kola Prve crnogorske fudbalske lige danas su odigrana četiri meča.

Budućnost je nastavila dobru seriju rezultata i pod Trešnjicom savladali gradskog rivala 0:3.

U 12. minutu kapiten Budućnosti Stefan Milić sjano se snašao na izveden korner svojih saoigrača i postigao gol. U 35. minutu gosti povećavaju prednost preko Aleksandra Vujačića. U 89. minutu Miloš Mijić je zacimentirao pobjedu novim golom za konačnih 0:3

Za razliku od Budućnosti OFK Titograd je izgubio novi duel ovaj put u gostima od Grblja 1:0. U debitantskom meču Petera Pakulta na klupi romantičara, trikolori su u 7. minutu zatresli mrežu kada je Vladan Kordić u situaciji jedan na jedan sa Ljuljanovićem bio hladnokrvan.

OFK Petrovac je na Cetinju neutralisao Lovćen 1:3. Nebesko plavi poveli su golom Miloša Kalezića na asistenciju Ljuljđuraja u 33. minutu. Cetinjani su poravnali golom Čamaja u 70. minutu da bi Petrovčani dali gas preko Šo Jamamotoa koji daje golove u 81 i 88 minutu za konačnu pobjedu svog tima.

U posljednjem meču koji se igrao od 15 časova na stadionu kraj Bistrice Sutjeska je savladala Iskru 2:0. Prvi pogodak postigao je Marko Vučić s bijele tačke u 33 minutu meča. Nikšićani su stavili tačku na ovaj duel u 88. minutu golom Alekse Marušića.

Izabranici Nikole Rakojevića su i dalje na čelu tabele s 46 bodova, pet više od drugoplasirane Budućnosti i deset od trećeplasirane Zete. Titograd je pao na petoj poziciji s 35 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Petrovac.

U preostala dva duela Rudar će u Pljevljima dočekati Lovćen, a Iskra u Danilovgradu Mornar.