Čelsi ponižen na Eland roudu, Brajton nastavio sa odličnim izdanjima

Čelsi je u 31. minutu 'načeo' Aronson, da bi svega šest minuta kasnije već bilo 2:0 - nakon asistencije Harisona, lijep gol postigao je Rodrigo Moren

Fudbaleri Čelsija doživjeli su težak poraz u trećem kolu Premijer lige. Bolji od izabranika Tomasa Tuhela danas je na Eland roudu bio Lids, koji je slavio rezultatom 3:0 (2:0). Sa druge strane, Brajton je nastavio sa sjajnim izdanjima, pa je danas slavio na gostovanju Vest Hemu – 2:0 (1:0).

Tokom uvodnih pola sata u Lidsu gledali smo prilično ujednačenu igru, no nakon toga je uslijedila katastrofa gostiju.

Čelsi je u 31. minutu ‘načeo’ Aronson, da bi svega šest minuta kasnije već bilo 2:0 – nakon asistencije Harisona, lijep gol postigao je Rodrigo Moreno.

Očekivalo se kako će ‘plavci’ u nastavku odgovoriti, ali to se nije dogodilo. Domaći su nastavili da napadaju, pa su u 69. minutu stigli i do trećeg gola. Akteri su bili isti kao i kod drugog pogotka, s tim što je ovog puta asistent bio Moreno, a strijelac Harison.

Stradanje Čelsija u Lidsu upotpunjeno je u 85. minutu, kada je Kulibali isključen zbog drugog žutog kartona.

Ekipa Lidsa današnjom se pobjedom probila do samog vrha tabele, a tamo je i Brajton, koji je danas u Londonu upisao drugu ovosezonsku pobjedu.

Brajton je do trijumfa stigao pogocima Mekalistera iz penala i Trosara.

‘Čekićari’ su zakovani za dno tabele, pri čemu nemaju nijedan osvojeni bod, pa čak ni postignuti gol.