Bundesliga: U velikom derbiju ništa novo, Bajern bolji od Dortmunda

Bavarci su se nakon petog uzastopnog trijumfa osamili na vrhu tabele sa 18 bodova. Lajpcig je drugi sa 16, a Borusija treća sa 15

Veliki njemački derbi, duel Borusije Dortmund i Bajern Minhena, završen je pobjedom aktuelnog prvaka sa 3:2.

Levandovski, Foto: AFP

Okršaj na Signal Iduna parku, u okviru 7. kola Bundeslige, očekivano je donio goleadu.

Prvo poluvrijeme prijetilo je da se okonča bez pogodaka, ali su u samoj završnici tog dijela igre viđena čak dva gola.

Rojs je pogodio za “milionere” u 45. minutu, da bi u nadoknadi vremena izjednačio Alaba.

U nastavku je Bajern golovima Levandovskog i Sanea stekao ubjedljivu prednost, nakon čega je Holand samo ublažio poraz Borusije.

Bavarci su se nakon petog uzastopnog trijumfa osamili na vrhu tabele sa 18 bodova.

Lajpcig je drugi sa 16, a Borusija treća sa 15.