Bundesliga: Poker Leverkuzena, Lajpcig ponovo zastao

Fudbaleri Lajpciga upisali su četvrti remi u posljednjih šest mečeva i omogućili Bajernu da trijumfom u sjutrašnjem meču protiv Augsburga stekne velikih pet bodova prednosti na čelu Bundeslige.

Paulinjo, Foto: AFP

Četa Julijana Nagelsmana je u okviru 25. kola odigrala bez golova na gostovanju Volfsburgu.

Lajpcig bi večeras mogao da izgubi drugo mjesto, ukoliko Borusija Dortmund pobijedi imenjaka iz Menhengladbaha.

Bajer Leverkuzen je potvrdio sjajnu formu ubjedljivim trijumfom nad Ajntrahtom.

“Farbamecuti” su na Baj areni slavili sa 4:0. Dvostruki strijelac bio je Paulinjo, a Haverc i Belarabi su se postarali da domaćin stekne visokih 2:0 nakon petnaestak minuta igre.

Šalke i Hofenhajm igrali su 1:1, a neriješenih ishodom završen je i susret Herta – Verder (2:2).

Frajburg je na domaćem terenu savladao Union Berlin 3:1.