Bundesliga: Lajpcig ubjedljiv u Majncu, het trik Vernera

Lajpcig je sa 54 boda treći na tabeli Bundeslige

Predvođeni fantastičnim Timom Vernerom, fudbaleri Lajpciga ubjedljivo su sa 5:0 slavili u Majncu.

Verner, Foto: AFP

Već u 11. minutu, odlično je po desnom krilu prošao Lajmer, a na pravom mjestu bio je pomenuti golgeter tima sa istoka Njemačke.

Nastavili su fudbaleri Lajpciga sa napadima i nakon vodećeg gola i već u 23. minutu bilo je 0:2. Opet je lopta pred gol domaćina stigla sa desne trane, ovog puta je ubacio Sabicer, a u mrežu Majnca sproveo je Jusuf Poulsen.

Marsel Sabicer se nakon asistencije upisao u strijelce. Poslije duge akcije Lajpciga, asistirao mu je Poulsen, a austrijski internacionalac nije propustio šansu, već je smireno plasirao loptu u mrežu.

U drugom dijelu još dva pogotka Lajpciga. Igrao se 48. minut, kada su sjajnu akciju kreirali gosti i na kraju su se praktično ušetali u gol. Strijelac je bio Timo Verner, koji nije imao težak posao.

Konačnih 0:5 postavio je Verner 15 minuta prije kraja. Bio je to 24. gol u sezoni Bundeslige fudbalera za čije se usluge ozbiljno interesuje Liverpul.

Lajpcig je sa 54 boda treći na tabeli Bundeslige.