Bundesliga: Herta bez Jovetića nemoćna protiv Lajpciga

Do poluvremena je bilo sve odlučeno na istoku Njemačke. Nkunku, Poulsen i Mukiele obezbijedili su ubjedljivo vođstvo Lajpcigu

Stevan Jovetić zbog povrede nije igrao za Hertu, koja je pretrpjela težak poraz u Lajpcigu 6:0, u 6. kolu Bundeslige.

Do poluvremena je bilo sve odlučeno na istoku Njemačke.

Nkunku, Poulsen i Mukiele obezbijedili su ubjedljivo vođstvo Lajpcigu.

U nastavku su domaći dali još tri pogotke, uz potpise Forsberga, ponovo Nkunkua i na kraju Hajdare.

Bajer je u Leverkuzenu savladao Majnc sa 1:0, a odlučio je pogodak Florijana Virca u 62. minutu.

Hofenhajm je nadigrao Volfsburg sa 3:1, iako su gosti poveli preko Bakua u 25. minutu.

Pred kraj prvog dijela Andrej Kramarić je izjednačio, da bi nakon odmora preko Baumgartnera i Kaderabeka domaćin osigurao važan trijumf.

Union Berlin je kod kuće takođe upisao trijumf protiv Bilefilda 1:0, pogotkom Kevina Behrensa dva minuta prije kraja meča.

Jedini meč bez pobjednika završen je u Frankfurtu 1:1 gdje je Ajntraht ugostio Keln. ”Jarčevi” su u 14. minutu poveli preko Elisa Skirija, da bi u šestom minutu nadoknade u prvom poluvremenu poravnao Rafael Bore na asistenciju Kostića za ”orlove”. Domaće je i poslužila sreća u 55. minutu kada je Kainc matirao Trapa, ali je VAR utvrdio ofsajd poziciju.

Union Berlin – Bilefeld 0:0

U posljednjem meču dana se sastaju gradski rivali Menhengladbah i Dortmund u ”Borusija parku” od 18:30 časova, dok će se sjutra odigrati dva preostala meča Bohum-Študgart i Frajburg-Ausburg.