Srijeda, 24 Aprila, 2024

Bundesliga: Bavarci uz poteškoće savladali žilavi Keln

Bavarci su do ove pobjede stigli teže nego očekivano, ali su tri boda ipak ostala na ''Alijans Areni''

U posljednjoj utakmici drugog kola njemačke Bundeslige Bajern je na svom terenu slavio protiv Kelna sa 3:2.

”Bavarci” su do ove pobjede stigli teže nego očekivano, ali su tri boda ipak ostala na ”Alijans Areni”.

Prvi dio očekivano je donio dominaciju Bayerna. Velike šanse su imali Miler i Gnabri, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

Nastavak je donio mnogo više uzbuđenja i pet pogodaka.

Brzinska dva za ”bavarce” postigli su Robert Levandowski i Gnabri u 50. i 59. minuti susreta, no gosti se nijesu predavali.

Kada su svi mislili da su Jarčevi nokautirani, oni su se vrlo brzo vratili u igru. U razmaku od svega dva minuta gosti su neutralizirali prednost prvaka, ali se poraza ipak nisu mogli spasiti.

U jednom od mnogobrojnih napada Bajerna Gnabri je pogodio u 71. minuti postavivši konačnih 3:2.