Srijeda, 24 Aprila, 2024

Bundesliga: Bavarci izrešetali Volsburg

Velika pobjeda Bajerna u klupskom takmičenju. U 25 kolu Bundeslige Bavarci su deklasirali Volsburg s ubjedljivih 6:0.

Izabranici Nika Kovača su načeli protivnika u 34. minutu. Tomas Miler je poslao loptu u šestnaesterac da bi Serž Gnabri prvi stigao  i zakucao je u mrežu.

Tri minuta kasnije Robert Levandovski povisuje prednost na asistenciju Gnabrija.

Tu terorisanje nije stalo. U 52. minutu Tiago Alkantara je dodao loptu koju je dobio Hames Rodrigez  na rubu šestnaesterca i pronašao donji lijevi ugao sjajnim udarcem.

U 72. minutu Bavarci postižu novi pogodak. Tomas Miler je ušao u obećavajuću šansu nakon lijepe asistencije i preciznim udarcem uz desnu stativu postiže novi pogodak.

Bajernu je golova i dalje bilo malo pa je u 82. minutu Joshua Kimih zabio glavom uz malo sreće.

Još jedan pogodak u 85. minutu postigao je Robert Lewandowski koji je ispratio sjajan centaršut Riberija i izbliza uputio udarac glavom koji ulazi unutar desne stative.

U ostalim duelima koji su danas odigrani Dortmund je savladao Štutgart 3:1, Frajburg je rezultatom 2:1 savladao Hertu, a bez golova završen je meč Lajpciga i Augsburga.

Od 18:30 čeka se meč Majnca protiv Mehengladbaha.