Bundesliga: Bajern ubjedljiv, pobjede Herte i Bajera

U četiri meča petog kola Bundeslige odigranih danas od 15 časova pobjede su upisali Bajern, Bajer i Herta. Duel Frajburga i Augzburga završen je bez pobjednika.

Bajern je nakon pobjede protiv Crvene zvezde kojom je otvorio takmičenje u Ligi šampiona ubjedljiv bio i u meču petog kola Bundeslige i na svom terenu je rezultatom 4:0 savladao Keln.

Nakon prvih 45 minuta Bajern je imao samo gol prednosti i to zahvaljujući pogotku Roberta Levandovskog u trećem minutu meča.

Samo dva minuta igre u drugom poluvremenu bila su potrebna Levandovskom za novi gol. Za oba gola Levandovskom je asistirao Kimih.

Za 3:0 pogodio je Felipe Kutinjo preciznim šutem sa bijele tačke u 62. minutu. Kutinju je ovo prvi gol u dresu minhenskog tima.