Subota, 20 Aprila, 2024

Budvani slavili u Pljevljima, pobijedili i Lovćen, Budućnost i Komovi

Tri dana nakon što su ubjedljivom pobjedom nad Lovćenom (33:24) napravili krupan korak ka tituli, rukometaši Budvanske rivijere bez većih problema slavili su na jednom od nezgodnijih gostovanja.

Tim Dejana Dragnića savladao je Rudar (32:29) i zadržao maksimalan učinak poslije osam kola.

Talentovani tim iz najsjevernijeg crnogorskog grada vodio je 6:3, pa 7:5, nakon čega su oslabljeni gosti preuzeli kontrolu i do poluvremena stekli veliku prednost – 18:11.

Rudar je u 47. minutu smanjio na dva razlike (25:23), ali su Đođić i Radoman vratili mir Budvanima, koji su rutinski priveli meč kraju.

Sedam golova za Budvansku rivijeru dao je Đorđo Peruničić, šest Radivoje Đođić, jedan više od Luke Novakovića, Luke Nikolića i Boža Brnovića.

Kod Rudara sjajan je bio Filip Racković sa 14 pogodaka iz 17 šuteva.

Lovćen je lako odradio meč sa Danilovgradom i stigao do sedme pobjede – Danilo Pajović sa 11, Aleksa Perišić sa 10 i Slaven Lekić sa devet pogodaka vodili su aktuelnog šampiona do trijumfa od 38:22.

Budućnost Podgorica je na krilima golmana Vasilija Pečurice, koji je imao 17 odbrana, kao domaćin bila bolja od Berana 1949 (31:27), što joj je peti trijumf u sezoni, uz remi i dva poraza.

Komovi su u gostima posljednjeplasiranoj Sutjesci stigli do druge pobjede – sastav iz Andrijevice slavio je 36:22.

Osam golova dao je Milija Kastratović, po sedam Nemanja Milović, Predrag Stojanović i Duško Trifunović.

Za Sutjesku je devet dao Boris Šćepanović.

U poneđeljak će igrati Brskovo – Jedinstvo (19 h) i Mornar 7 – Partizan 1949 (19 h).