Budućnost Voli osvojila 15. titulu prvaka Crne Gore

Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu koje je završeno nevjerovatnim rezultatom - bilo je 68:44 za Budućnost, pa su košarkaši oba tima u drugih 20 minuta igrali sa željom da se finale što prije završi.

Očekivalo se mnogo od finala plej-ofa domaće košarkaške lige, ali je ono bilo jednosmjerna ulica, pa je Budućnost Voli lako i ubjedljivo odbranila titulu prvaka i našla se po 15. put na najvišem stepeniku.

“Opravdano smo se pribojavali ove serije nakon svega što je uradio Derbi ove sezone. Mi nismo bili u dobroj ambijentu, ali smo u ovom sastavu izvukli maksimum. Nisam očekivao da bude ovako glatko, bez obzira na to što smo slavili ubjedljivo u drugoj i trećoj utakmici. SC Derbi je svakako bio izuzetan rival i čestitam mu na svemu”, rekao je trener Budućnosti Petar Mijović.

Budućnost Voli je večeras odbranila titulu i osvojila 14. duplu krunu u istoriji naše države, a sve je riješila u samo tri utakmice, što je vjerovatno malo ko očekivao pred početak finalne serije protiv SC Derbija nakon dešavanja u polufinalu AdmiralBet ABA lige.

Košarkaši SC Derbija su u četvrtfinalu ABA lige propisno namučili Partizan, ali u finalu plej-ofa domaćeg šampionata su bili daleko od prilike da se bore za titulu, pošto su sva tri puta ubjedljio poraženi, a večeras je bilo 103:87.

“Čestitam i mojim igračima – dali smo sve, nije bilo lako, jer je sezona duga. Imali smo motivaciju i dobar odnos i sve je to rezultiralo trofejom”, kazao je na kraju Mijović.

Ali, u sva tri meča je bilo jasno da “studenti” teško mogu da pariraju “plavima”, posebno je to bilo vidljivo večeras – tim Petra Mijovića je slavio ubjedljivo (103:87) i stigao do 15. titule prvaka Crne Gore.

Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu koje je završeno nevjerovatnim rezultatom – bilo je 68:44 za Budućnost, pa su košarkaši oba tima u drugih 20 minuta igrali sa željom da finale što prije završi.

U prvih 20 minuta igre košarkaši Budućnosti pogodili su i 12 trojki iz 18 pokušaja.

BUDUĆNOST VOLI -SC DERBI 103:87 (32:22, 36:22, 15:21, 20:22)

Podgorica – Dvorana SC “Morača”. Gledalaca: 200.

Budućnost Voli: Bel-Hejns 10, Joković, Šehović 6, Glendža, Kaba 6 (2-2), Janković 3, Pejović, Minić 6, O'Brajen 30 (6-5), Ilić 10, Drobnjak 16 (3-3), Grin 16 (3-3).

SC Derbi: Sudar 3, Megi 2, Pavlićević 8, Ivanović 7 (3-2), Vučeljić 5 (4-3), Slavković 6 (1-1), Hadžibegović 12, Goranović 3, Baćović 10 (1-0), Mirković 16 (1-1), Drežnjak 11, Todorović 4 (4-2).