Budućnost Voli nemoćna u Beogradu

Loša igra i poraz košarkaša Budućnosti Voli na parketu Partizana – “plavi” su u devetom kolu ABA lige izgubili 106:77.

Osim u prvoj četvrtini, nakon koje je domaći tim vodio 26:23, ekipa Vladimira Jovanovića nije bila konkurentna.

Od polovine druge četvrtine Partizan je preuzeo kontrolu meča, na poluvremenu vodio 53:44 i već se tada mogao naslutiti konačni pobjednik.

Nisu mogli “plavi” da se vrate u utakmicu, naročito u odbrani nisu imali rješenja, pa je Partizan uspio da izađe iz rezultatske krize i serije od četiri poraza, računajući i Evroligu.

Budućnost je treći put ove sezone u ABA ligi primila preko 100 poenima na gostujućim utakmicama.

Partizan su predvodili Tristan Vukčević sa 15, Jam Madar ubacio je 14, a Matijas Lesor i Uroš Trifunović po 12 koševa.

U ekipi iz Podgorice 16 koševa Kamerona Rejnoldsa, 12 je upisao Aleksandar Lazić.

Za podgorički tim ovo je četvrta izgubljena utakmica u ABA ligi, u kojoj imaju pet pobjeda.

Partizan ima učinak 8-1 i nalazi se na čelu tabele regionalnog takmičenja.

Budućnost Voli će sljedeću utakmicu odigrati u srijedu u “Morači” protiv Trenta u Evrokupu.