Budućnost sigurna, minimalac Petrovca, Jedinstvo u seriji

Fudbaleri vodeće Budućnosti ostvarili su pobjedu u 15. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige.

Budućnost je u Podgorici pobijedila tivatski Arsenal 2:0 i osmim trijumfom zadržala čelo tabele.

Lider šampionata slavio je golovima Marka Bakića u sudijskoj andoknadi prvog poluvremena iz jedanaestera i Arijela Lusera u 50. minutu.

Fudbaleri Jedinstva France pobijedili su ranije danas u Danilovgradu ekipu Iskre 3:1.

Jedinstvo, koje je upisalo peti trijumf, povelo je 2:0 golovima Žarka Koraća u 3. i Orhana Hajrovića u 13. minutu.

Smanjio je Mihailo Perović iz jedanaesterca u 48, a konačan rezultat postavio je Alija Krnić u drugom minutu sudijske nadoknade.

Pobjedu su ostvarili i fudbaleri Petrovca, koji su u Pljevljima pobijedili Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf ove sezone, postigao je Augusto Korea u 73. minutu iz jedanaesterca.

Mornar je u Baru slavio protiv Jezera 1:0, a do trećeg trijumfa došao je golom Anđelka Jovanovića u petom minutu.

Poslije prvog poluvremena, Dečić i Sutjeska igraju neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Tućija u 18. minutu.

Izjednačio je Dušan Vuković u 29. minutu.