Budućnost poražena u finalu turnira u Sarajevu

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su poraz od Cedevita Olimpije 79:70 u finalu memorijalnog turnira Mirza Delibašić u Sarajevu.

Podgoričani su loše otvorili duel i dozvolili rivalu da stekne velikih +17 nakon prve četvrtine (33:16).

Izabranici Slobodana Subotića popravili su igru u odbrani tokom drugog perioda, ali tek neznatno su smanjili zaostatak (43:30).

Da do preokreta ipak neće doći vidjelo se u trećem kvartalu. Napad Cedevita-Olimpije ponovo je proradio, “plavi” nisu imali adekvatan odgovor, pa je uoči završnih deset minuta klub iz Ljubljane vodio sa 70:49.

Budućnost je u posljednjoj dionici uspjela da smanji prednost i ublaži poraz.

Najefikasniji u redovima crnogorskog šampiona bio je Skot Bamfort sa 21 poenom. Džastin Kobs ubacio je 12, a Martinš Mejers 11.

Na drugoj strani, 20 pogodaka Kodija Miler-Mekintajera, 15 Andrije Stipanovića, 14 Jake Blažiča.