Budućnost odbranom srušila Valčeu

Rukometašice Budućnosti zabilježile su drugu vezanu pobjedu u Ligi šampiona – izabranice Dragana Adžića su u SC Morača savladali Ramniku Valčeu sa 23:19.

foto CdM

Ono što je trener Podgoričana kazao u najavi meča dobilo je potvrdu – odbrana je ključ uspjeha i kada “plave” to ispoštuju, onda protivnik nema čemu da se nada.

Sem par kratkotrajnih oscilacija u igri, Budućnost je odigrala meč na visokom nivou. Nakon izjednačene borbe do 21. minuta, Podgoričanke su serijom 4:0 zaključile prvo poluvrijeme sa vođstvom 13:10.

Dobar otpor rumunskog prvaka bio je pristan do 37. minuta, kada je domaćin pri rezultatu 16:14 nanizao pet golova i stekao ubjedljivu prednost, koja do kraja susreta nije bila ugrožena.

Gošće su mini serijom u finišu meča ublažile poraz.

Blistala je Jovanka Radičević sa 13 pogodaka, a istakla se i Marina Rajčić sa 14 odbrana.

U drugom susretu ove grupe, Brest je sa 35:32 savladao Bitighajm i ostao na liderskoj poziciji.