Utorak, 23 Aprila, 2024

Budućnost ispustila pobjedu u Nikšiću

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti igrali su u Nikšiću neriješeno 2:2, u derbi meču 27. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je golovima Luke Mirkovića u 18. i 24. minutu povela 2:0

Na 2:1 smanjio je Stefan Cicmil u 28, a konačan rezultatpostavio je Božo Marković u posljednjem napadu, odnosno četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Fudbaleri OFK Titograda pobijedili su u gostima ekipu Petrovca 1:0. Titograd je tako ostvario treći vezani trijumf i zahvaljujući porazu Zete preuzeo treće mjesto.

Strijelac jedinog gola bio Mamadu Mendi u 26. minutu. Titograd sada ima dva boda više od rivala iz Golubovaca, koji je izgubio od Lovćena 1:0.

Tri boda Cetnjanima na Zlatici donio je Čavor u 80. minutu.

Grbalj je na krilima Ivana Vukovića (postigao het-trik) savladao Mornar 4:2, dok su Rudar i Iskra u Pljevljima podijelili plijen. Gosti su poveli preko Boričića u 70. minutu, da bi u 82. remi potpisao Đalović.

Sutjeska je je, nakon 27. kola, vodeća na tabeli sa 53 boda i ima pet više od drugopalsirane Budućnosti.

OFK Titograd je preuzeo treće mjesto sa 44, na četvrtom mjestu je Zeta sa 42, dok je peti Petrovac sa 38 bodova.

Trofej Radija Crne Gore: Milošević i dalje prvi

Nekadašnji fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Budućnosti Aleksandar Vujačić i golgeter Zete, Nikola Krstović postigli su po osam, a gol manje njegov klupski drug Miloš Mijić, japanski internacionalac u Petrovcu Šo Jamamaoto, član OFK Titograda, Marko Pavićević, napadač Sutjeske Božo Marković i Goran Vujović iz Lovćena.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se Stefan Đorđević i Vladan Kordić iz Grblja i Igor Ivanović iz Budućnosti.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.