Utorak, 16 Aprila, 2024

Bruklin može i bez Durenta, O’Nil junak u Majamiju

Kevin Durent u finišu 3. četvrtine povrijedio koljeno, kada mu je na nogu pao Džimi Batler. Još se ne zna koliko je povreda ozbiljna

U najboljoj formi od svih ekipa u NBA je Bruklin.

Netsi su u Majamiju upisali 14. pobjedu na posljednjih 15 utakmica, a junak je bio Rojs O’Nil, koji je pokupio loptu nakon što je Kajri Irving promašio trojku i na 3,2 sekunde do kraja postavio konačnih 102:101.

„Vrelina” je mogla do preokreta u posljednjem napadu, ali je Džimi Batler promašio polaganje uz zvuk sirene.

Ova pobjeda još više dobija na značaju ako se zna da je minut prije kraja 3. četvrtine iz igre izašao Kevin Durent, koji je povrijedio koljeno kada mu je na nogu pao Batler. Još se ne zna koliko je povreda ozbiljna.

Dobra vijest je što mu je ovog puta „stradalo” koljeno desne noge, jer je prošle sezone zbog istegnutog medijalnog ligamenta na lijevoj propustio 21 meč.

Koliko Durent igra dobro ove sezone, govori činjenica da prosječno upisuje 30 poena, 6,8 skokova, 5,4 asistencije i 1,5 blokada, uz najbolji procenat šuta iz igre u karijeri – 56 odsto.

Irving je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 29 koševa, Durent je ubacio 17, dok su Majami predvodili Batler sa 26 i Tajler Hirou sa 24.

Iako nije bilo Dža Morenta, Memfis je savladao Jutu 123:118 i izjednačio se na čelu Zapadne konferencije sa Denverom sa skorom 26:13.

Dezmond Bejn je bio najbolji kod Grizlija sa 24 poena, 21 je ubacio Tajus Džons, koliko i Lauri Markanen za goste.

Veoma uzbudljiv meč odigran je u Los Anđelesu, gdje je Atlanta savladala Kliperse 112:108, iako su domaći na polovini posljednje četvrtine imali plus 11 (102:91).

Tada je Tre Jang preuzeo kontrolu i do kraja dao 14 od svojih 30 poena.

Kod domaćih je najefikasniji bio Kavaj Lenard sa 29, ali je promašio trojku pri rezultatu 108:110 na 15 sekundi do kraja, baš kao i Markus Moris nekoliko sekundi kasnije, pa je Jang sa linije penala postavio konačni rezultat.

REZULTATI

Majami – Bruklin 101:102 (Batler 26 p – Irving 29 p)

Memfis – Juta 123:118 (Bejn 24 p – Markanen 21 p)

Hjuston – Minesota 96:104 (Porter 25 p – Rasel 22 p, Edvards 21 p)

LA Klipers – Atlanta 108:112 (Lenard 29 p – Jang 30 p)

Finiks – Klivlend 98:112 (Vošington 25 p – Garland 22 p, Mičel 22 p)

Oklahoma – Dalas 120:109 (Gildžus-Aleksander 33 p – Vud 27 p)

Detroit – Filadelfija 111:123 (Hejs 26 p, Stjuart 20 p, 13 sk – Maksi 23 p, Harden 20 p, 11 sk, 11 as)

Indijana – Šarlot 116:111 (Tarner 29 p, Halibrton 16 p, 13 as – Vošington 22 p, Plamli 18 p, 13 sk)

Toronto – Portland 117:105 (Sijakam 27 p – Lilard 34 p, Nurkić 14 p, 18 sk)