Brazil i Argentina nastavili niz, Čile ubjedljiv

Nejmar je u 10. minutu načeo ''uruse'', već u 18. je bilo 2:0 kada se upisao fudbaler Lidsa Rafinja

Brazil ima 31 bod u 11 kola kvalifikacija za Mundijal i veoma je blizu Katara nakon što je nadigrao Urugvaj na svom terenu – 4:1.

Nejmar je u 10. minutu načeo ”uruse”, već u 18. je bilo 2:0 kada se upisao fudbaler Lidsa Rafinja.

Rafinja je bio strijelac i u 58. minutu, prije nego je minus gostiju smanjio Luis Suares.

Tačku na goleadu je stavio Gabrijel Barbosa u 83, pa “karioke” nisu poražene ni 28. put zaredom u kvalifikacijama za SP.

A golom Lautara Martinesa, Argentina je u Buenos Ajresu osvojila tri boda protiv Perua (1:0) i seriju nepobjedivosti produžila na 19 utakmica.

Peruanci su u drugom poluvremenu promašili penal…

Čile je upisao drugi trijumf zaredom, savladao je Venecuelu (3:0), pa je nastavio da vjeruje da može u baraž, jer ima tri boda manje od petoplasiranog Urugvaja.

“La Roha” je do trijumfa stigla pogocima Erika Pulgara (dva) i Brena Breretona.

Bolivija je deklasirala Paragvaj (4:0), a golova nije bilo u duelu Kolumbije i Ekvadora.

Tabela: Brazil 31, Argentina 25, Ekvador 17, Kolumbija, Urugvaj 16, Čile 13, Bolivija, Paragvaj 12, Peru 11, Venecuela 7.