Boćanje: Hercegnovski Val osvojio bronzo u Međugorju

Članovi Boćarskog kluba Val osvojili su bronzanu medalju na mađunarodnom turniru „Brtonjo 2019“ u Čitluku u Međugorju, dok je Čedu Odaloviću pripala nagrada za najboljeg valjača.

Turnir je organizvao boćarski klub Hrvatski Radiša povodom 30 godina igranja boće u ovom gradu u Bosni i Hercegovini. Na turniru su nastupili klubovi iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, a boćari iz Herceg Novog bili su jedini predstavnici Crne Gore.

Boćari Vala u borbi za bronzu savladali su ekipu Zrinjski iz Mostara. U finalu BK Vojvodina iz Novog Sada savladala je BK Bast iz Baške vode.

Predsjednik BK Hrvatski Radiša, Krunoslav Tudurić uz medalje i pehar za osvajača 3. mjesta. dodjelio je novskim boćarima diplomu i zahvalnicu za nastup na turniru.

Nakon turnira domaćin je za sve učesnike organizovao prigodno druženje.