Belgija patila, ali ispunila cilj protiv Kanađana

Gotovo trostruko više šuteva uputili su Kanađani, naročito dominirali u prvom poluvremenu, ali su na kraju morali da se pomire s porazom.

Očekivana, ali teškom mukom izvojevana pobjeda fudbalske reprezentacije Belgije u svom premijernom meču na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

“Crveni đavoli” su sa 1:0 savladali selekciju Kanade, koja je po prikazanoj igri zaslužila makar remi.

Najbolju šansu propustio je Alfonso Dejvis u 10. minutu. As minhenskog Bajerna šutirao je penal, ali je Tibo Kurtoa sačuvao Belgijance.

I nakon mnogo propuštenih prilika Kanade, uslijedila je kazna u režiji izabranika Roberta Martineza.

Cio plijen Belgijancima donio je Miču Batšuaji pogotkom u finišu prvog dijela.

Ranije danas, u istoj grupi, Maroko i Hrvatska igrali su 0:0.