Barselona hrabro stradala, Real posle produžetka do finala Superkupa

Barsa odlično parirala "kraljevićima".

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Superkupa Španije pošto su posle produžetaka savladali Barselonu 3:2 (2:2).

Prvu ozbiljnu priliku na meču imao je Real. Vinisijus je primio loptu pred kaznenim prostorom protrčao odbranu Barse, šutirao posred gola, ali je Ter Štegen odbranio.

Ponovo je Real realizovao brz napad, Vinisijus se izborio za prostor i pred šesnaestersom dodao do Asensija koji je šutirao, ali nedovoljno precizno.

Barselona je izgubila loptu na sredini terena, Benzema je to iskoristio i dodao precizno do Vinisijusa koji je po lijevoj strani istrčao sam i poslao loptu u gol za 1:0.

Pokušala je i Barselona u nekoliko navrata u nastavku da se domogne mreže, De Jong je glavom probao da pogodi, međutim Kurtoa je ovo lako sačuvao.

Barselona je prijetila do kraja prvog poluvremena, što joj se na kraju uspiješmo pokazalo. Dembele je poslao loptu u šesnaesterac gde je bio De Jong, ali je Militao u pokušaju da očisti prostor dodao do Holanđanina koji je iz neposredne blizine proslijedio loptu u Kurtoinu mrežu za izjednačenje.

Po povratku na teren Pedri je zamenio Frenkija de Jonga i već se u prvim minutima bio u šansi da sa ivice šesnaesterca jakim šutom preokrene rezultat, ali je lopta otišla tik uz lijevu stativu.

Barsa se ozbiljno nameračila da promijeni stanje na semaforu. Ovoga puta Dembele je bio potencijalni strelac, ali je falilo prciznosti.

Real je pao početkom drugog perioda meča. Jedino je Benzema bio u ozbiljnoj prilici kada je pogodio stativu u 69. minutu igre.

Ipak, ispravio se najbolji strelac Reala posle svega tri minuta. Pokupio je odbitak golamana posle šuta Karvahala i iz neposredne blizine doveo “kraljeviće” u novo vodstvo.

Naćo je fantastičnom intervencijom spasio gol Reala, ali već u narednom napadu stigla je osveta. Alba je poslao dug i precizan centaršut u šesnaesterac Madriđana, a Ansu Fati bio najviši u skoku i na dobrom mestu za 2:2.

S obzirom na to da je rezultat bio neriješen , igrali su se produžeci. U nastavku Real je poveo posle istrčane kontre. Rodrigo je dotrčao do kaznenog prostora i poslao loptu ka sredini gde je iz drugog plana stigao Valverde i poslao loptu u gol.