Subota, 20 Aprila, 2024

Barsa slavila u Madridu, Savić dobio crveni karton

Sudija Munuera podijelio je po isključenje Saviću i Feranu

U derbiju 16. kola španske Primere, fudbaleri Barselone savladali su Atletiko u Madridu rezultatom 1:0.

Osman Dembele je u 22. minutu poslije dodavanja Gavija matirao Oblaka unutar kaznenog prostora.

U finišu prvog poluvremena, Atletiko je mogao da stigne i do izjednačenja, ali je dobar udarac Grizmana sjajno odbranio Ter Štegen.

Sudija Munuera podijelio je po isključenje Saviću i Feranu poslije jednog klasičnog rvačkog zahvata u kojem nevina nije bila nijedna strana, a nedugo zatim Grizman je propustio kolosalnu priliku da sačuva Atletiko poraza.

Lopta je išla ka golu, ali je Arauho maltene nehotice skinuo loptu sa gol linije, pa je rezultat ostao 1:0 za goste.

Barselona je sačuvala čelo Primere sa 41 bodom, tri više od prvog pratioca Real Madrid, dok je Atletiko peti sa 27 bodova.